Philip Vermeulen’s HyPeRRR-ScULpTUressss
> Eerste monografie over Philip Vermeulens en zijn multisensorische hypersculptures
> Essays van vooraanstaande figuren uit het internationale kunstcircuit
> Legt de relatie tussen ZERO en immersieve kunst via Vermeulens kinetische en op licht gebaseerde praktijk
Deze eerste monografi e over Philip Vermeulen, een belangrijke stem in de hedendaagse Nederlandse kunst, biedt een uitgebreid overzicht van zijn immersieve praktijk. Zijn hypersculptures, kinetische installaties die licht, geluid, beweging en trilling combineren, opereren op de grenzen van de waarneming en creëren zintuiglijke omgevingen die zowel desoriënterend als fascinerend zijn.
Het boek plaatst het werk van Vermeulen in een traditie die zich uitstrekt van ZERO en op-art tot hedendaagse ervaringsgerichte kunst. Met essays van Margriet Schavemaker, Margot Mottaz en Kathelin Gray en een interview door Louise Bjeldbak Henriksen, dat een dieper inzicht biedt in het creatieve proces van de kunstenaar.
Samen werpen deze bijdragen licht op het werkproces van de kunstenaar en de technische en conceptuele dimensies van zijn installaties.
Louise Bjeldbak Henriksen (ed.), Kathelin Gray, Margot Mottaz & Margriet Schavemaker
Kunstmuseum Den Haag
Jaap Harten Fonds, Mondriaan Fonds, Niemeijer Fonds, Stroom Den Haag
Still Room
978-94-6208-997-6
oktober 2026
verwacht
Engels
272 p
paperback