Geen producten in de winkelwagen.

Tsurunoyu_2
05 april, 2025

Book Launch: Towards a Nude Architecture in Yugawara, Japan

5 april, Yugawara Retreat Enso Ryokan

Op zaterdag 5 april is de Japanse lancering van Towards a Nude Architecture in de Yugawara retreat Enso Ryokan. Auteur Yuval Zohar vertelt alles over de totstandkoming van het boek, het culturele belang van onsen en de diversiteit in architectuur. Naderhand kun je het boek kopen en laten signeren.

Over het boek

Met bijna 30.000 natuurlijke warmwaterbronnen, beter bekend als onsen, is Japan een van de meest vulkanisch actieve gebieden ter wereld. Deze bronnen variëren in temperatuur, kleur en mineralensamenstelling en hebben een rijke geschiedenis die zich heeft verweven met oude religies, oorlogen en moderne popcultuur. Zo vormen de warmwaterbronnen een essentieel onderdeel van de nationale identiteit.

In Towards a Nude Architecture wordt dit verhaal verkend vanuit een architectonisch perspectief, door middel van een visuele reis door de geschiedenis en langs verschillende plekken. Het boek behandelt in drie hoofdstukken het verleden, heden en toekomst, waarbij wordt ingegaan op de spirituele oorsprong van het baden, de diverse hedendaagse ontwerpen die hieromheen zijn gebouwd, en de blijvende invloed van de poëtische samensmelting tussen architectuur, natuur en het menselijk lichaam. In een tijd van afnemende bezoekersaantallen en toenemende privatisering, verergerd door recente mondiale crises, is het nu meer dan ooit cruciaal om deze oases van openbare ruimte te koesteren en te behouden.

Het boek is te koop in de (online) boekhandel en in onze webshop.